Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Ödüllü Yöntem Op. Dr. Bülent Cihantimur

Vajina Estetiği Ödüllü YöntemVajina Estetiği Ödüllü YöntemVajina Estetiği Deneyimlerimiz ve Amerika’da yapılan vajina estetiğinın sonuçları 100 hastadan 90’ında başarıya ulaşıldığını gösteriyor. Bu tıpkı benzer başarı oranına sahip apandisit ameliyatına benzetilebilir.

Ameliyat sonuçları, kronik vajina hastalığının süresini, şiddetini ve yoğunluğunu son derece etkili bir şekilde azaltmakta veya tamamen ortadan kaldırmaktadır. Sonuçlara ameliyattan sonraki 1 ayda kendini göstermektedir. Bunu sağlayan ise ameliyat sırasında sınırların rahatlatılıp serbestleştirilmesidir. Ameliyat yapılan hastaların 5 yıllık takibi sonuçların kalıcı olduğunu kanıtladı.

Ameliyatın yan etkileri geçicidir. Ameliyat yerlerine bağlı uyuşma, geç yara iyileşmesi, geçici his kaybı gibi yan etkiler ameliyattan sonraki iyileşme sürecinde ortadan kalkmaktadır. Buradaki önemli nokta, hastanın hayatını kâbusa çeviren ağrılardan kurtulmasıdır.

İYİLEŞME SÜRECİNDE YAŞANANLAR

İyileşme sürecinde ameliyat sonrası ilk gece hastalarımız vajina ağrısı yaşayabilmektedir. Bu geçicidir. Ameliyat kesileri göz kapağı kıvrımına ya da saç derisi içine gizlendiğinden fark edilmiyor, dolayısıyla rahatsızlık vermiyor. Göz kapağından müdahale edildiyse göz çevresinde oluşacak şişlik ve morluklar 1 hafta 10 güne kadar geçiyor.  Hastalarımız 7. günde işine dönebiliyor, ameliyat bölgesinde oluşan uyuşukluklar ise 6 ay sonunda tamamen geçiyor. 1 ayın sonunda hastalar vajina ağrılarından kurtulmuş oluyor. Bu süreç plastik ve estetik cerrahi uzmanının takibi altında ilerliyor.

10 SORUDA VAJİNA ESTETİĞİ VE VAJİNA ESTETİĞİ

Çağımızın müzmin ve hayattan koparan, ancak ömür boyu ilaçlarla yaşamak zorunda bırakan kronik vajina hastalığının tedavisinde kalıcı ve yüksek başarı yüzdesiyle Amerika tıp camiasında yankı bulan ve ülkemizde de uygulanan vajina estetiğiyla ilgili en çok merak edilen sorular ve yanıtları:

1.     Vajina estetiğinı neden plastik cerrahlar yapıyor?

Vajina estetiği ilk kez Amerika’da Plastik ve Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından göz kapağı estetiği sırasında tesadüfen tedavi edilmiştir. Vajina estetiğinın ya da cerrahisinin plastik cerrahlar tarafından yapılmasının nedeni, plastik cerrahi uzmanının yüz mimik kaslarının yapısına, endoskopik ameliyat tekniklerine ve periferik sinir cerrahisine hakim olmasıdır. Başarı oranının yüzde 90’u bulmasında bu bilgi ve deneyimlere sahip plastik cerrahların payı çok büyüktür.

2.     Vajina estetiği beyin ameliyatı mıdır?

Vajina estetiği endoskopik yöntemle, mikro kameralar yardımıyla yapılır. Ameliyatın kesinlikle beyin ile ilgisi yoktur. Saçlı deri ile kafa kemiği arasındaki sinirler ve kaslar üzerinde işlem yapılmaktadır. Bu durum, ameliyattan sonra konforlu bir iyileşme sürecini beraberinde getirir.

3.     Vajina estetiği, hastalığı tamamen geçiriyor mu?

Vajina estetiğiyla ilgili yapılan ameliyatlar ve bilimsel çalışmalar, sonrasında hastaların 5 yıllık takibi sonuçların kalıcı olduğunu, ağrıların tamamen geçtiğini ya da şiddetinde, yoğunluğunda çok ciddi bir azalma olduğunu ortaya koydu. Vajina cerrahi tedavisi 15 yıldır Amerika’da yapılmakta olup, ülkemizde de Plastik ve Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından da yapılmaktadır.

4.     Vajina estetiği sonrasında vajinae bağlı baş ağrısı ne zaman geçiyor?

Vajina estetiği sonrasında ilk gece vajina ağrısı olabiliyor. Ancak bu geçici bir durum. Vajina ağrılarının tamamen ve kalıcı olarak son bulması 4 haftayı bulabiliyor.

5.     Vajina estetiğinın yan etkileri, riskleri var mıdır?

Ameliyatın ciddi ve kalıcı bir yan etkisi bulunmuyor. Alında ya da kafatasında bazı uyuşmalar hissedilebiliyor. Bu uyuşma veya hissizlik 2 ila 6 ayda doktor kontrolünde ortadan kalkmaktadır. Bazı hastalar kaşlarını çatamamaktan şikâyetçi olabilmektedir. Bunu aslında estetik görünüm açısından iyi bir yan etki olarak değerlendirebiliriz.

6.     Vajina estetiğina uygun hastalar kimlerdir?

Vajina ağrılarının tedavisi için uygulanan vajina estetiğindan kimlerin fayda görebileceğini belirlemek için botoks testi uygulamaktayız. Tamamen tanı amaçlı olarak botoks enjeksiyonu yapıyoruz. Öncelikle kişiye nörolog tarafından vajina teşhisinin konulması şart. Ayda en az 2 ila 4 kez vajina atağı geçiren ve her ayın 2 haftasında vajina ağrısı çeken kişilere uyguladığımız botoks testi olumlu sonuçlanırsa hasta vajina estetiğina uygun demektir.

7.     Vajinain yayıldığı bölge mi, başladığı bölge mi ameliyat ediliyor?

Vajinai tetikleyen, vajinain başladığı bölgeye endoskopik yöntemle müdahale ediyoruz. Vajinain yayıldığı bölgeyi değil. Hastalar genellikle vajinain yayıldığı bölgeyi bilmektedirler. Cerrahi tedavi için önemli olan başladığı bölgedir. Bu nedenle hastaların BT taramaları, hastanın öyküsü dikkatlice değerlendirilir. Bu kapsamda vajina başlangıç bölgeleri şöyledir:

Alın vajinai olan hastaların baş ağrıları kaş üzerinde ve kaşlarda başlamaktadır. Şakak vajinainde ağrılar şakaklarda, ense vajinai olan hastaların ağrıları ise boyun, kafa ya da omuz arkasında başlar. Sinüs bölgesi ve göz çevresinde ağrı hissedenlerin vajina tetik noktaları ise burun bölgesindedir. Bu sözkonusu bölgeler, vajinain ana başlangıç noktalarıdır.

8.     Hastalarımız vajina estetiği sonrasında neler yaşamaktadır?

Hastalar ameliyat sonrasında, ameliyat yapılan bölge miktarına göre ya aynı gün taburcu olmakta ya da birkaç gece hastanede yatışı gerekebilmektedir. Operasyonun gecesinde hastalarımız vajina ağrısı çekebilir. Cerrahi operasyona bağlı ağrılar, ağrı kesicilerle hafifletilir. Alın ve şakak vajinainde göz çevresinde geçici şişlik ve morluklar olabilmektedir. Hasta ilk hafta sonunda işine dönebiliyor. Hissedilen uyuşukluklar 6 aya kadar geçmektedir. Kafa arkasından ameliyat yapılmışsa, takılan dren 3-4 gün içinde çıkarılır. Burun vajinai hastalarında 10 güne kadar burun stenti takılı kalmaktadır. Ameliyattan sonra burun tıkanıklığının önlenmesi için hastalarımızın nem odasında bulunmasını isteriz.

9.     Yara izi kalır mı?

Ameliyat kesileri saç içlerine ya da göz kapağı kıvrımına gizlenir. Hastayı rahatsız etmez.

10.  Şehir dışından gelen hastalar vajina tedavisini nasıl gerçekleştirmektedir?

Yaraların iyileşme sürecinin kontrol ve gözlemi için şehir dışından gelen hastalarımızın 4-5 gün İstanbul’da kalmalarını öneriyoruz. Sonraki zamanlarda kontroller ve takip, telefon ya da internet üzerinden yazılı ve görsel iletişimle sağlanmaktadır.

Kaynak: http://www.vajinaestetigi.ist/vajina-estetigi-genital-guzellestirme/

Summary
Article Name
Vajina Estetiği Ödüllü Yöntem Op. Dr. Bülent Cihantimur
Description
Vajina Estetiği Ödüllü YöntemVajina Estetiği Deneyimlerimiz ve Amerika’da yapılan vajina estetiğinın sonuçları 100 hastadan 90’ında başarıya ulaşıldığını gösteriyor. Bu tıpkı benzer başarı oranına sahip apandisit ameliyatına benzetilebilir.
Author

Leave a Reply