Meme Estetiği

Meme Başı Estetiği

 

meme başı estetiği
meme başı estetiği

Meme Başı Estetiği, meme başı ve çevresi areola olarak adlandırılmaktadır. Bu bölgenin estetik ve ideal görünümüne kavuşturulması için yapılan cerrahi işleme meme başı estetiği denilir. Sivri forma sahip göğüslerde meme başı ve çevresinin keskin hatları yumuşatılır. Meme başı, kadın vücudunun en işlevsel bölgelerindendir. Çünkü süt verme döneminde meme başı, anne ile bebek arasında psikolojik bağ kurulmasında önemli bir faktördür.

En güzel meme başı estetiği nedir?

İdeal meme başı için belirli standart ölçüler vardır. Meme başı, göğsün bütünüyle uyumlu olmalı. Meme başını etrafındaki kahverengi dairenin çapı 4.5 santimetre olmalıdır. Bu daireden meme tenine geçiş yumuşak olmalıdır. Meme başı çevresinin ideal rengi koyu kahverengidir. Meme başının konik bir şekli olmalıdır.

Meme başı ve çevresindeki bozulmaların neden olduğu sorunlar

Meme başındaki çatlaklar ve meme çevresinde büyüme ciddi boyutlarda olabilir. Bu sorun, kadınların kıyafet seçiminde, kullanımında sıkıntılara yol açar. Kadınlar, meme başı ve çevresindeki sorunlar için geçici önlemlere başvururlar. Meme başları için, sağlıklı olmayan kimyasal içerikli yapıştırıcısı olan petler, terleten kalın sutyenlerle meme başının yol açtığı sorunlar önlenmeye çalışılır. Deformasyonlar, kadının özgüvenini örseler ve bu da özel hayatına olumsuz yansıyabilir.

 

Meme başı estetiği yaptırmak riskli midir?

Meme başı estetiği yaptırmanın hiçbir riski yoktur. Göğüs uçlarında hissizlik oluşmaz. Ameliyat izi belli kolmaz. Çünkü, kesi izi meme başı çevresindeki kahverengi alan ile ten renginin sınırına gizlenir. Süt bezlerine zarar vermez. Emzirme döneminde hiçbir sorun yaşanmaz.

Meme başı estetiği için uygun adaylar

Aşağıda belirtilen sorunları yaşayan kadınlar meme başı estetiği yaptırmak için uygun adaylardır.

Doğum sonrası meme başında deformasyonlar yaşayanlar,

Büyük meme başına sahip olduğunu düşünen kadınlar,

Biri normal, diğeri hiç olmayan ya da içine çökmüş meme başı olanlar,

İki meme başı arasında asimetri problemi olanlar,

Sutyen kullanırken meme başı ağrıyan ve tahriş olanlar,

Dekolte giysilerde meme başından şikayetçi olanlar.

 

Summary
Article Name
Meme Başı Estetiği
Description
Meme Başı Estetiği, meme başı ve çevresi areola olarak adlandırılmaktadır. Bu bölgenin estetik ve ideal görünümüne kavuşturulması için yapılan cerrahi işleme meme başı estetiği denilir.
Author

Leave a Reply