Meme Estetiği

Meme Estetiği

meme estetiği
meme estetiği

Meme Estetiği, Estetik ve ideal ölçülerde, dolgun, vücut ile uyumlu, ideal meme başının olduğu göğüslere sahip olmak kadınlar için mutluluk ve motivasyon kaynağıdır. Kadınlık algısını oluşturan göğüslerde olabilecek estetik sorunlar, deformasyonlar kadının hayatını ya da meme büyümesi yaşayan erkeğin yaşamını alt üst edebilecek bir rol oynar.

Meme estetiği son yıllarda artan operasyon sayısı ve akademik birikimin, teknolojiyle desteklenerek yapılan uygulamalar son derece başarılı yüz güldüren sonuçları da beraberinde getirmektedir. Ülkemizde en sık yaptırılan meme estetiği operasyonunda meme büyütme ilk sırada gelmektedir. Meme büyütme operasyonlarından sonra en çok yaptırılan meme estetiği işlemi ise meme küçültme ameliyatlarıdır. Küçük meme, nasıl kadının psikolojisini şiddetli şekilde bozuyorsa, büyük meme de kadının hem psikolojisini, hem de fiziksel anlamda sağlığını ciddi olarak olumsuz etkilemektedir. Meme estetiğinde 3. sırada meme dikleştirme ve toparlama işlemi gelmektedir. Hemen her kadının hayatında göğüslerin gevşemesi ve sarkması çeşitli nedenlerle görülebilmektedir. Estetik ölçülerden uzaklaşan, sarkan, içi boşalan ve gevşeyen memeler kadının özel yaşamını da olumsuz etkileyebilmektedir.

 

Meme estetiğinin bozulmasına yol açan nedenler

Ülkemizde kadınlar en çok küçük memelerden şikayetçidirler. Artık günümüzde ergenlik dönemi erken yaşta başlamaktadır. Çünkü, beslenme alışkanlıkları sağlıksız bir şekilde hızla değişmektedir. İçeriğinde östrojen bulunan gıdalar yoğun olarak tüketilmektedir. Bu da göğüslerin düzgün bir şekilde gelişmesini olumsuz etkiliyor. Erken ergenliğe girilmesi özellikle kız çocuklarının vücut gelişiminde sorunlar yaratmaktadır. Erken adet görüyorlar, göğüsleri çok küçük ya da büyük oluyor, boyları kısa oluyor. Küçük göğüslerin oluşumuna yol açan bir diğer faktör ise genetik nedenlerdir. Ailedeki kadınlarda küçük göğüs sorunu varsa, bu kalıtımsal olarak geçebilmektedir. Yer çekimi ve hareketsiz yaşam tarzı göğüslerin küçük kalmasında bir diğer önemli neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyük göğüslere sahip olmak meme estetiğiyle ilgili bir diğer önemli şikayet ve mutsuzluk nedenidir. Göğüslerin sağlıklı gelişimini etkileyerek, göğüslerin vücut ile uyumsuz ve olması gerekenden daha büyük hale getiren başlıca nedeni, yine sağlıksız beslenme alışkanlığıdır. Hızlı ve dengesiz beslenme çocukların ergenlik yaşını erkene çektiği için göğüsleri anormal gelişerek irileşir ve yaşına göre çok büyük olur. Genetik faktör ikinci önemli faktördür. Aşırı kilo alıp vermek, göğüslerin estetiğini bozarak büyümesine yol açtığı gibi, emzirme döneminden sonra da memenin irileşmesi söz konusu olabilir.

Kadınlar için meme sarkması, hayatlarının bir döneminde belirli derecelerde mutlaka karşılaşılabilecek bir olaydır. Meme sarkmasında yer çekimi en önemli nedendir. Büyük memeler bundan daha çok etkilenirken, küçük göğüsler de yaş ilerledikçe yer çekiminden etkilenmeye başlayarak sarkacaktır. Memelerdeki sarkmayı, gebelik ve süt verme süreci hızlandırmaktadır. Yaşın ilerlemesi meme dokusu ve meme cildinde gevşemeye ve sarkmaya neden olan bir başka faktördür.

Sık kilo alıp vermeler göğüsleri de etkilemekte ve sarkma şeklinde deformasyonlara yol açabilmektedir. Hormonal düzensizlik ve ailesel yatkınlığın, meme sarkmasını hızlandıran diğer önemli nedenler olduğu unutulmamalıdır.

Birçok nedenden kaynaklanan meme estetiği sorunları için “meme büyütme”, “meme küçültme”, “meme dikleştirme ve toparlama” işlemleri gerçekleştirilerek kişi, arzu ettiği, estetik, doğal görünüm ve vücutla uyumlu ölçülere sahip, dolgun, dik, diri göğüslere sahip olabilmektedir.

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de en çok yapılan operasyonlardan olan meme estetiği ve Meme Büyütme işlemleri gelişen teknoloji ile artık neredeyse kusursuz ağrısız ve çok hızlı şekilde sorunsuz yapılmaktadır.

 

Summary
Article Name
Meme Estetiği
Description
Meme Estetiği, Estetik ve ideal ölçülerde, dolgun, vücut ile uyumlu, ideal meme başının olduğu göğüslere sahip olmak kadınlar için mutluluk ve motivasyon kaynağıdır. Kadınlık algısını oluşturan göğüslerde olabilecek estetik sorunlar, deformasyonlar kadının hayatını ya da meme büyümesi yaşayan erkeğin yaşamını alt üst edebilecek bir rol oynar.

Leave a Reply