Meme Estetiği

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİNDE AKILLI SİLİKONLA DOĞAL GÖĞÜS DÖNEMİ

Meme estetiği içinde Türkiye’de en çok yaptırılan uygulama meme büyütme ameliyatıdır. Çünkü ülkemizdeki kadınların göğüsleri vücut ölçüleriyle orantısız bir şekilde küçük gelişiyor. Bunun birçok nedeni var. Başka yazılarımızda bu nedenleri ele alacağız. Bu yazımızda meme büyütme operasyonuna, ameliyat sırasında kullanılan akıllı silikonlara, ortaya çıkan ve hasta memnuniyet çıtasını en üst seviyeye getiren akıllı silikon yerleştirmesine, kalıcılığı uzun yıllar sürecek doğal göğüsleri nasıl oluşturduğumuza değineceğiz. Meme büyütme ve silikon tipleri, dayanıklılığı, kullanışlılığı, doğal görüntü verip vermemesi ve daha birçok soruyu ve yanıtlarını burada hep birlikte inceleyelim. Eminiz ki eğer meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorsanız akıllı silikon soru ve yanıtları kararınızda önemli bir aşama kaydetmenize, aklınızdaki soru işaretlerini gidermenize yardımcı olacaktır. 

Meme Büyütme

Göğüs ölçülerim çok küçük, başarılı bir meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Günümüzdeki meme büyütme ameliyatında başarıyı garantileyen faktörler nelerdir?

Artık günümüzde meme büyütme ameliyatı tek başına, yani sadece ölçüleri büyüterek yapılmıyor. Çünkü bu tek başına yeterli değil. Yeterli olsaydı, yarım top şeklinde sonuçlanan göğüs ameliyatları hala yapılıyor olurdu. Beden ölçüleriyle uyumlu, göğüs dekoltesini, kıvrımları, simetrisi, hacmi, dolgunluğu, dikliği ve sıkılığıyla estetik ölçülere sahip göğüs formlarına ulaşmak ve bu özelliklere sahip göğüsler artık meme büyütme ameliyatıyla elde ediliyor.

Silikon teknolojisinde ulaşılan nokta, kullanılan tıbbi implantların maksimum düzeye çıkan kalitesi, estetik cerrahide ulaştığımız bilgi birikimi ve tecrübe meme estetiğinde, meme büyütme ameliyatlarında planlanan ölçüdeki göğüslerin doğal ve estetik olmasına, yüz güldürücü sonuçlar almamızı sağlamaktadır.

Meme büyütme estetiğinde en etkili implant hangisidir?

Tıbbi içerikli silikon olan akıllı silikonlardır. Akıllı silikonlar, silikon teknolojisinde gelinen son noktadır.

Akıllı silikonlar Türkiye’de mi üretiliyor?

Tıbbi akıllı silikonlar ülkemizde üretilmiyor. Dünyada yaklaşık 5 büyük üretici tıbbi silikon üretiyor. Amerika’da üretilen tıbbi silikonlar ülkemizde en çok kullanılan, tercih edilen silikonlardır. Son dönemde meme büyütme estetiğiyle özdeşleşen tıbbi silikon kavramı ülkemize 1980’lerde girmeye ve estetik tıp alanında giderek artan bir biçimde kullanılmaya, talep görmeye başladı.

Meme Büyütme Akıllı Silikonlar

Meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum. Göğsümün içine yerleştirilecek silikon doğal maddelerden mi yapılıyor? İçeriğinde neler var? 

Meme büyütme ameliyatında kullanılan tıbbi silikon üretimi gerçekten hassas aşamalardan geçmektedir. Çünkü burada önemli olan insan sağlığıdır. İnsan bedeniyle tam bir uyum içinde olması, vücuda herhangi bir zarar vermemesi gerekmektedir. Tıbbi silikon, meme büyütme ameliyatında kullandığımız silikonlara verdiğimiz isimdir. Silikon maddesi, tabiatta en sık karşılaşılan elementlerden olan silisyum kumlarından elde edilir. Silisyum da en çok deniz kumunda bulunur. Silisyum maddesi insan bedeniyle son derece uyumludur. Allerjik bir reaksiyon ya da vücudun reddetme ihtimali neredeyse sıfırdır. Silisyum bu yüzden tıpta en çok tercih edilen elementlerdendir. Bu yüzden meme büyütme ameliyatında kullandığımız tıbbi silikonlar son derece güvenli implantlardır.

Meme içine yerleştirilen silikonlar doğal maddelerden mi üretiliyor?

Meme büyütme estetiğinde kullanılan silikonlar son derece hassa süreçlerden geçmektedir. Silikon doğada en yaygın bulunan elementlerden olan silisyum kumlarından elde edilmektedir. Silisyum ise en çok deniz kumunda bulunur. İnsan bedeniyle en uyumlu doğal maddedir. Alerjik reaksiyona neden olma ihtimali son derece düşüktür. Bu yüzden tıp alanında en çok tercih edilen maddelerdendir. Hatta kalp kapakçıkları, diz eklem protezleri, meme implantları silikon çeşitlerinden yapılmaktadır. Meme büyütme estetiğinde kullandığımız silikonlara  “tıbbi silikon” diyoruz.

Kadınları en çok mutlu eden göğüs ölçüleri hangileridir?

80 B-C ya da 85 B-C göğüs ölçüleri birçok kadın tarafından tercih edilen ve mutluluk kaynağı olan göğüs oranlarıdır.

Ameliyat öncesinde planlanan ve hastanın yüzünü güldürecek göğüs ölçülerine ulaşmak için hangi kriterler göz önünde bulundurulur?

Göğsün şekli ve hacmi, göğüs arasındaki mesafenin boyutu, başka bir deyişle ayrık ya da bitişik olması, kişinin bel, kalça ve omuz genişliği, göğüs kafesinin şekli, boy ve kilo göğüs büyütme ameliyatını planlarken temel aldığımız, ameliyatı etkileyecek faktörlerdir. Bu titizliğin gösterilmemesi durumunda, hastanın arzu etmediği, doğal durmayan, göğüs kafesinde adeta ödünç duran göğüsler ortaya çıkabilmektedir.

Vücudum ve omuzlarım geniş, göğüslerim küçük. Meme büyütme ameliyatı olursam, hangi silikon şekli estetik ve doğal görünümlü, vücudum ve göğüs kafesimle uyumlu göğüs şeklini ortaya çıkarır?

Vücudunuz şekline, ölçülerilerine uygun silikon tipi seçilir. Çünkü doğal bir görünüm elde edilmesi amaçlanır. Bu noktada akıllı silikonların önemi ortaya çıkmaktadır. Vücudunuz uzun ve omuzlarınız geniş ise tercih edilecek tıbbi ve akıllı silikon tipi, orta kısımları daha dolgun ve uzun olan tıbbi silikon tipidir. Eğer dar bir omuz yapınız varsa damla formu dediğimiz tıbbi ve akıllı silikon tipini kullanıyoruz.

Meme büyütme ameliyatında dekolte bölgesiyle ilgili ne gibi kriterler dikkate alınıyor?

Meme büyütme estetiği operasyonunda dekolte bölgesi, yani göğüs kafesi dediğimiz bölge dikkat edilmesi gereken başlıca faktörlerdendir. Birkaç örnekle açıklayalım: Göğüs kemiğinin çıkıntılı, göğüs kafesinin ortasının çökük, köprücük kemiği belirgin, kaburgalarının alt kenarları çıkık olabilir. Bütün bu detaylar titizlikle değerlendirilerek kaburga kemiklerinin şekline, kıvrımlarına, göğüs kemik yapısına ve dağılımına göre şekil alabilen tıbbi akıllı silikonlar kullanılır. Dolayısıyla sonuçlar son derece etkileyici olur. Dikkat çeken, estetik bir duruşu olan göğüs dekoltesi yaratılır.

Akıllı silikonlarla kaç farklı göğüs modeli gerçekleştirilebiliyor? Yani her göğüs yapısına ve hastanın arzuladığı göğüs şekline uygun farklı göğüs modelleri ortaya çıkarılabiliyor mu akıllı silikonlarla?

Özellikleri sayesinde akıllı silikonlarla 300’den fazla göğüs modeli ortaya çıkarabiliyoruz. Bu modeller kesinlikle vücut yapısıyla uyumla, doğal görünümlü, doğal kıvrımlara sahip, göğüsler arasında simetri sağlayan, göğsün, hacim, pozisyon ve şeklindeki estetik sorunları gideren abartısız ve yakışan göğüs formlarıdır.

Akıllı silikonların en temel özelliklerini merak ediyorum. Bunlar ve bu tıbbi silikonların yararlarını, farkını ameliyat sonrasında nasıl göreceğiz.

Akıllı tıbbi silikonlar şeklini ilk günkü gibi koruma özelliğine sahiptir. Göğüs bölgenizi etkileyen farklı hareketlerde ve yüzükoyun yatma durumlarında deforme, şekil bozukluğu oluşmaz.

Kişiye özel göğüs modellemesi yapılmasına imkân verir. 300’den fazla farklı ölçü, hacim ve şekilde göğüs formlarının ortaya çıkarılmasını sağlayan bir avantaja sahiptir.

Son derece güvenilirdir, Amerikan FDA onaylıdır. Üst düzey tıbbi silikondan üretilir. İçinde kimyasal karışım yoktur. Bu yüzden hemen hiç alerjik reaksiyona yol açmaz.

Akıllı silikon denmesinin nedeni, içindeki silikonun hafızalı olmasıdır.

Doğal meme kıvrımı ve şekline sahiptir.

Yırtılma, delinme, patlama gibi kazalar bu silikonlarda söz konusu değildir.

Akıllı silikonlar sarkık meme görüntüsünü, hacim kaybını, memeler arasındaki mesafe sorunlarını ortadan kaldırır.

Akıllı silikon ile meme büyütme estetiği ameliyatı nasıl gerçekleştirilmektedir? 

Hastanın arzu ettiği göğüs şekli, talepleri de dikkate alınarak ameliyat planlanır. Hastanın beden ölçülerine ve taleplerine göre kullanılacak silikonun şekli ve boyutları belirlenir. Silikonlar genel anestezi altındaki hastaya meme altından açılan kesilerden süt bezlerini, dolayısıyla annenin emzirmesini etkilemeyecek şekilde meme içine yerleştirilir. Hasta 1 ya da 2 gün hastanede yattıktan sonra hastaneden taburcu edilir. Oluşacak hafif düzeydeki ağrılar ağrı kesici ilaçlarla önlenir. Konforlu ve sağlıklı bir iyileşme süreci için hastalarımız 4 hafta boyunca özel sutyen takarlar. Silikonların oturması 2 ya da 3 ayı bulmaktadır. Bu süre sonunda, doğal kıvrımlara sahip, estetik olduğu belli olmayan, vücut ölçüleriyle uyumlu, göğüs dekoltesini dikkat çekici bir atmosfere kavuşturan göğüslere sahip olan hastalarımız, küçük göğüslerinden eser kalmadığı için kendiyle ve çevresiyle daha barışık bir hayata merhaba demektedir. Bu operasyonun kalıcılığı genellikle ömür boyu sürmektedir.

Kök Hücre İle Meme Büyütme

Kök Hücre İle Meme Büyütme Nasıl Olur?

Bu işlemi yaptıracak olan kişinin vücudundan uygun oranda vücut yağı alınarak ayrıştırılır bu sebeple kişinin doğru ölçüde yağa sahip olması gerekmektedir. Hastanın kendisinden alınan bu yağ ile 2 bedene kadar meme büyütme mümkün olmaktadır.

Summary
Article Name
MEME BÜYÜTME ESTETİĞİNDE AKILLI SİLİKONLA DOĞAL GÖĞÜS DÖNEMİ
Description
Meme estetiği içinde Türkiye’de en çok yaptırılan uygulama meme büyütme ameliyatıdır. Çünkü ülkemizdeki kadınların göğüsleri vücut ölçüleriyle orantısız bir şekilde küçük gelişiyor.

Leave a Reply