Jinekomasti

Erkekler de Meme Küçültme Kesisiz Jinekomasti Operasyonu

Erkekler de bazı durumlarda meme küçültme operasyonları yapılmak durumunda kalınabilir. Bazı hormonsal problemler ya da aşırı kilo jinekomsti oluşumuna sebebiyet verebilir. Jinekomasti erkeklerin meme ucunda yağ birikimidir ve bazı durumlarda acıya da sebebiyet verebilir. Estetik internetional dan Op. Dr. Bülent Cihantimur konuyla ilgili bazı açıklamalar da bulundu. Kesisiz Jinekomasti Operasyonunu Sizler için Konuştuk.

Elbette böyle durumlar pek istenmeyen durumlardır, ama bazen karşılaşılması mümkün olan durumlardır. Bazen sporcu erkeklerin daha büyük kaslar için kullandıkları ek besinler ya da doping maddeleri de bu tür durumlara sebebiyet verebilmektedir. Kimisi için görsel bir problemdir ama bazısı içinse ufak dokunuşların dahi acı ile sonuçlandığı ağrılı bir süreçtir. Bazı kişilerin tshirt sürtünmesi ile dahi rahatsızlık duyduğunu söyleyebiliriz. Meme ucu oldukça çok hassaslaşır ve kişiye rahatsızlık vermeye başlar.

Kesisiz Jinekomasti Operasyonu

Eskiden bu tür bir sorundan kurtulmak kolay değildi. Genel anestezi altında kesiler ile yağ tabakası alınırdı bu yağ tabakası damarlar ile çevrelenmiş dahi olabilirdi o zaman ameliyat zorlaşır ve hastanın da normal hayata dönmesi uzun süre alabilirdi. Şimdilerde ise çok kolay bir şekilde ufacık bir delikten endoskopik olarak girilip istenmeyen yağ dokusu alınabilir bir hale geldi teknoloji.

Hastanın muayenesi tamamlandıktan sonra eğer kesisiz jinekomasti operasyonuna karar verilir ise hızlıca sonuca varabilmek mümkün olmaktadır. Hasta lokal olarak uyuşturulmakta giriş yapılacak bölge dışarıdan mümkün olduğunca görülmeyecek bir alandan ufak bir delik ile içeri girilerek hastanın acı hissetmeden fazla olan yağ tabakasından kurtulması sağlanabilmektedir. Hasta bu operasyon sonrası hızlıca hayata geri döner hatta o gün kalkıp gider isterse işine gücüne bile bakabilir. Kesinlikle dışarıdan bir operasyon geçirdiği anlaşılmaz ve hasta kendisini fiziksel ve görsel olarak rahatsız eden bu durumdan kurtulmuş olur.

Jinekomasti

Estetik İnternational Kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur kendi geliştirmiş olduğu bazı ekstra yöntemler ile Dünya Plastik Cerrahlar Kongresinde ödüle layık görülmüş başarılı bir doktordur ve bu tür estetik operasyonlar için en etkili son teknolojiyi kullanarak hasta memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Kaynak 1: http://www.estetikinternational.com.tr/jinekomasti/

Kaynak 2: http://www.bulentcihantimur.com/estetik/vucut-estetigi/jinekomasti

Leave a Reply